Топ тайни на Птицевъдство

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

Рибовъдството може да се извършва в естествени и изкуствени водоеми. Чрез изкуствено развъждане може да се получат високи добиви – десетки, а понякога и стотици пъти по-високи, отколкото от същата площ при естествени условия.

Автор: Павлина Георгиева Павлина Георгиева завършва Факултета по журналистика на СУ „Св.

Птицевъдство – това е един от най-интензивните сектори в животновъдството в България през последните години, характеризиращ се с широко застъпени механизация и автоматизация на производствените процеси, което осигурява високоефективно промишлено производство.

Начало За нас Птицевъдство Свиневъдство Контакти Полезни линкове

Полезна информация за домашните птици.Люпене на яйца под квачка.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Рибовъдството е стопанска дейност, която Птицевъдство включва редица мероприятия. Такива са зарибяване на изкуствени водоеми, осигуряване размножаване на рибите и т.н.

  - За публикуване на цветна реклама на цяла страница на корица:

Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа. Опции Опции

Значително увеличение на вноса през тази година се отчита от Румъния и…

Профилактика и борба . Здравите стопанства се предпазват от болестта като не се допуска да се внасят в тях птици или яйца за разплод с неизвестен произход.

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а месото им е пилешко.

България има планински релеф в голям процент от общата си територия, съответно – необходимостта от ползване на такива хибриди е била голяма.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *